Aktualność

07
stycznia 2019

Wejherowo i Gdynia biorą udział w plebiscycie „Świeć się z Energą”, corocznym konkursie na najpiękniej oświetlone miasto w Polsce. Zwycięskie miasto otrzyma honorowy tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” oraz sprzęt AGD o wartości 40 tys. zł dla osób potrzebujących wskazanych przez samorząd. 

 

W tegorocznym konkursie rywalizuje ze sobą 150 miast. Miejscowości do plebiscytu zgłaszają mieszkańcy, którzy wybierają również swoich świetlnych faworytów. W pierwszym etapie internauci wyłonią 16 miast – mistrzów iluminacji w swoich regionach. Każda z 16 zwycięskich miejscowości otrzyma od Grupy Energa sprzęt AGD dla potrzebujących o wartości 10 tys. zł oraz awansuje do  ogólnopolskiego finału. W terminie 11-18 stycznia mieszkańcy będą wybierali najpiękniej oświetlone miasto w tej edycji konkursu.  

Wejherowo i Gdynia już od kilku edycji goszczą w konkursie. Wejherowo dwukrotnie dostało się do finałowego etapu konkursu w 2016 i 2017 r. Gdynia w finałowej 16 pojawiła się w 2015 r. Trzymamy kciuki za naszym reprezentantów, aby udało im się dojść w tym roku jeszcze dalej. 

Konkurs łączy zabawę z pomocą potrzebującym. Fotografowanie przepięknych dekoracji i budowanie świątecznej atmosfery stało się wyczekiwanym zwyczajem i okazją do pomocy potrzebującym. Ale do zabawy włączyć się mogą również amatorzy fotografii, którzy chcą uwiecznić nastrój świąteczny. Zrobione przez siebie zdjęcia można przesyłać na stronę organizatora aż w pięciu kategoriach.