Aktualność

02
kwietnia 2020

 

„Cisi Bohaterowie 2020”, akcja zapoczątkowana w Helu, ma na celu podziękowanie pracownikom służby zdrowia za ich zaangażowanie w walkę z koronawirusem. Burmistrz Helu proponuje zorganizowanie dla nich wakacji, jako formy wynagrodzenia za ich ciężką pracę z narażeniem własnego zdrowia.

 

Burmistrz Helu zwrócił się do hotelarzy, restauratorów, muzealników i właścicieli innych atrakcji turystycznych ze swojego miasta z prośbą o zasponsorowanie wypoczynku dla pracowników służby zdrowia, aby mogli wypocząć wraz z rodzinami po ukończonej walce z koronawirusem.

 

- Pięknie byłoby na początek Polski zaprosić tych, którzy w tej chwili wkładają największy wysiłek w zwalczanie pandemii, pracując nieustannie z narażeniem życia – pisze Mirosław Wądołowski, burmistrz Helu. - Ugośćmy ich w Helu, gdy już wszystko wróci do normy, kiedy wypoczynek będzie im niezwykle potrzebny.

 

Swoje oferty przedsiębiorcy mogą wysyłać do 20 kwietnia br. do Urzędu Miasta Helu. Urzędnicy przygotują vouchery, które będą rozdawane pracownikom służby zdrowia ze szpitali jednoimiennych.

- Nie jesteśmy w stanie doposażyć szpitali w odzież ochronną, ale podarujmy wytchnienie i odpoczynek już po zakończeniu pandemii. Kiedy Polska na dobre upora się z wirusem, to właśnie służby medyczne będą potrzebowały naszego wsparcia – pisze burmistrz Wądołowski.

 

Akcja została nazwana „Cichy Bohater 2020” i od razu zyskała rozgłos w mediach i spotkała się ze zrozumieniem u przedsiębiorców, którzy bardzo ochoczo odpowiedzieli na wezwanie burmistrza.

Z podobną inicjatywą wystąpiła już Lokalna Organizacja Turystyczna w Krynicy Morskiej oraz władze kurortu. Helscy urzędnicy zachęcają pozostałe gminy powiatu do przyłączenia się do tego pomysłu.